Školní výlet třetích tříd

Konec školního roku se nese ve znamení školních výletů a exkurzí. Letos jsme pro naše třeťáčky vybraly zábavně – naučný park MIRAKULUM.

Předem jsme si domluvily dva odborné lektory, kteří nás provedli naučnou lesní stezkou. Děti si mohly vyzkoušet spoustu interaktivních tabulí, poznávaly dřeviny a vypočítávaly jejich stáří. Velice se jim líbila „hra“ na rezonanční kládu. Velký ohlas měla samozřejmě také možnost vidět daňky a muflony v jejich výběhu. Celá naučná stezka se nesla v duchu poznávání a využití teoretických znalostí v praxi.

Po lesní stezce nás čekala zábavní část MIRAKULA. Každý si tady našel, co má rád. Děti objevovaly různé prolézací tunely a všelijaké houpačky. Oblíbily si také rozvětvené lesní město s věžemi, lanovými stezkami v korunách stromů nebo podzemní chodby.

Kdo si potřeboval odpočinout, mohl posedět na louce ve stínu stromů.

Plni nových zážitků jsme se v podvečer vraceli zpátky domů. Výlet se nám všem moc líbil, druhý den jsme společně sdíleli příhody a dojmy, které jsme prožili.

Vzácně jsme se shodli: Bylo to prima a jeli bychom zase!             Třídní učitelky