Výtvarné tvoření podle Tomáše Rybičky

Výtvarné tvoření podle Tomáše Rybičky

Nedávno jsme zhlédli výstavu obrazů Tomáše Rybičky. Z každého z nich vyzařuje jiný příběh, jiná atmosféra, jiný pocit, nálada. Některé z nich jsme si vybrali a zkusili jsme je namalovat – někdo rukou, někdo pusou. Kdo kreslil rukou, jak je zvyklý, nebylo pro něj těžké nakreslit obraz podle předlohy.  Vyladit však barvy do odpovídajících tónů a zachytit detaily nebylo vůbec jednoduché. Pro ty, kteří malovali ústy, to byl zajímavý zážitek. Udržet štětec mezi rty, vyvinout určitý tlak, aby se barva otiskla na papír, pachuť dřevěného štětce, která nám zůstávala v ústech, vyžadovaly naše velké úsilí a trpělivost. Čtenáři předkládáme pár našich dílek na ukázku v porovnání s originály Tomáše Rybičky.            Lucie Michalčíková

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Nejnovější album

Naši partneři
MŠ Nerudova
MŠ Duha
ZVAS
PPP Soběslav
Fraus
FlexiBooks
Škola s nadhledem
Pro školy