Turnaj Boccia

Naše třída V. B se ve středu 28. 2. zúčastnila školského kola turnaje v integrované Boccie, který pořádala Diakonie Rolnička. Protože pro nás byla tato hra zcela nová a nikdo ji ještě nehrál, předcházel turnaji trénink v ZŠ a MŠ Rolnička. Hra nás nadchla a během tréninku jsme pochopili, že při ní není důležité mít velkou ránu, být rychlý a mrštný. Tuto hru hrají totiž zdravotně postižení a třeba i ti, kteří nemohou hýbat celým tělem, je jim totiž přizpůsobena. Pro některé z nás bylo problémem se zklidnit, soustředit, nechvátat a hodit míčkem přiměřeně silně a přesně. Své dovednosti jsme pak zúročili při turnaji. Rozdělili jsme se do 4 týmů (Dobíci, Tučňáci, Lvice, Banáni). Společně s námi mezi sebou soutěžili i žáci ze ZŠ Komenského. Podle tzv. „pavouka“ se v soutěžním klání pokračovalo dál. První z naší třídy a první ze  třídy druhé školy se potkali ve finále, v tom náš tým Tučňáků (složený z Jakuba Chalupy, Petra Kluzáka, Jana Frýzka a Davida Buřiče) s přehledem zvítězil. Finálová družstva budou obě družstva reprezentovat v turnaji s názvem O putovní pohár starosty města Soběslavi, kterého se zúčastní i další týmy z neziskových organizací z Jižních Čech. Umístění všech našich dalších týmů bylo také krásné. Na pomyslné bedně se ještě na třetím místě umístil tým Lvice.

Děkujeme organizátorům turnaje, že jsme si mohli vyzkoušet zcela něco nového a strávili jsme pěkné dopoledne. Zároveň děkujme za věcné ceny, které získali všichni soutěžící.

Za třídu V. B třídní učitelka Martina Švejdová