Příměstský tábor 1. turnus

Letošní příměstský tábor začal v prvním týdnu pirátskou stezkou. Na jednotlivých stanovištích děti  plnily úkoly a zapisovaly  si písmenka do tajenky. V odpoledních hodinách si měly možnost zahrát minigolf na místní Plovárně. Pak prozkoumaly nové dětské hřiště u hřbitova.

V úterý nás opět po roce navštívil řezbář Jan Ambrož. Děti dostaly informace co vlastně obnáší povolání lesníka a měly možnost si některé věci i vyzkoušet. Na závěr viděly ukázku práce motorovou pilou.

Dále nás obohatila Adélka Vráblíková ukázkou hmyzu a děti se s nadšením pustily do hádání jednotlivých brouků. Díky aplikaci Google Lens jsme mohli společně pojmenovat i méně známé druhy.

Výroba dřevěných bedýnek byla příjemným zpestřením pro děti. (Protože ne vždy nám počasí přálo). Odnesly si tak krásnou a smysluplnou věc na památku.

Během středy jsme si udělali pěší výlet k ,,Muchomůrce". A zastavili jsme se na hřišti  Na Vyhlídce.

Během celého týdne měly děti možnost v herně modelovat, vyrábět ze zažehlovacích korálků, malovat kameny.

Ve čtvrtek za námi přijeli psovodi z příbramské věznice. Po ukázce poslušnosti pejsků došlo na modelové situace při zadržení pachatele a jeho zneškodnění. Na závěr se mohly děti ptát psovodů na otázky, které je ještě zajímaly.

Po celý týden se hrálo  spoustu nejrůznějších soutěží v týmech a spoustu her.  Děti  se tak učily týmové spolupráci, komunikaci a poznaly nové kamarády.

Konala se i soutěž v kreslení o nej.vyškrabávací obrázek.

V pátek měly děti netradiční oběd. A to opékání buřtů, párků, kukuřice. Na závěr týdne došlo na vyhodnocení týmových soutěží, soutěže v kreslení a děti si domů odnesly drobné dárky na památku.   Budeme se těšit zase příští rok  Monika Jonášová, Iva Hamajová