Nová informatika na 1. st.

Nová informatika na 1. st.

V průběhu školního roku pracovali žáci 4. a 5. tříd o hodinách informatiky se stavebnicí LEGO SPIKE. Jednotlivými lekcemi je prováděly čtyři hlavní postavy, které si pro ně vždy připravily (nelehké) úkoly. Žáci si tak vyzkoušeli sestavit například kolotoč, který se po zadání správného programu začal točit nebo houkající alarm, který upozornil ostatní na přicházející příšeru.  Úkolem žáků 5. tříd bylo postavit pro postavu Lea arktické auto, které ho dovede k ledním medvědům. Pomocí návodu auto postavili a na tabletu ho naprogramovali tak, aby zvládlo projet předem připravenou cestu. Někteří žáci byli opravdu kreativní. K autu přidali také světlo, které se díky jejich preciznímu programování rozblikalo a měnilo barvu.

Těšíme se na další výzvy!   L. Šrubařová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Nejnovější album

Naši partneři
MŠ Nerudova
MŠ Duha
ZVAS
PPP Soběslav
Fraus
FlexiBooks
Škola s nadhledem
Pro školy