Návštěva zajímavé výstavy

Návštěva zajímavé výstavy

Na poslední chvíli jsme se s několika třídami vypravili na výstavu obrazů Tomáše Rybičky v soběslavském infocentru a stálo to za to. Tomáš kvůli svému handicapu nemaluje rukama, nýbrž hlavou. Děti bývají teď na jaře docela rozjeté, ale sledování krátkého filmu o Tomášovi je proměnilo – naprosté soustředění, nakonec se ozval i potlesk. Obrazy si pak děti prohlížely úplně jinýma očima, ptaly se, Tomášovi psaly vzkazy do návštěvní knihy. Výborný byl pracovní list k výstavě, který jsme využili po návratu do školy, děkujeme! Někdo zkusil o obrazech napsat báseň, jiní se pokusili kreslit pusou nebo nohou. Zážitek z výstavy byl vlastně „multioborový“. Paní Pimperová vyhověla touze některých dětí prozkoumat další prostory staré radnice a udělala nám prohlídku rekonstruované budovy i s výkladem. Žáci se tak octli na hodině občanské nauky a dozvěděli se, jak v Soběslavi pracuje zastupitelstvo, kde se konají svatební obřady a další informace. Také děkujeme.     Radovan Žák

    FOTOGALERIE                                                                                                                                               

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Nejnovější album

Naši partneři
MŠ Nerudova
MŠ Duha
ZVAS
PPP Soběslav
Fraus
FlexiBooks
Škola s nadhledem
Pro školy