Exkurze 4. roč. do Husitského muzea v Táboře

Exkurze 4. roč. do Husitského muzea v Táboře

27.1.2022 se žáci ze 4. tříd vydali do Husitského muzea v Táboře, které se nalézá v budově Staré radnice na Žižkově náměstí.  Dětem bylo velice zajímavou formou přiblíženo období husitství. Dostaly spoustu odpovědí na otázky - např. Kdo jsou husité? Co znamená přijímání pod obojí? O kolik let se musíme vrátit, když mluvíme o pozdním středověku? Kdo byli Jan Hus a Jan Žižka? Jak válčili husité a proč bylo tak těžké je porazit? Děti zhlédly i působivý film o situaci před vypuknutím husitského hnutí. Rozestavěné figurky ve vitrínách dětem pak ještě více přiblížily jak vypadala středověká husitská bitva. Dále si děti měly možnost vyzkoušet válečnou kroužkovou košili a viděly i repliky husitských zbraní.

Na závěr si děti zahrály na badatele. Dostaly historický předmět a badatelský pracovní list. Nejprve měly zapsat o jaký předmět by se mohlo jednat a k čemu vlastně sloužil. Po napsané vlastní hypotéze musely děti daný předmět v expozici nalézt a ověřit si svůj odhad. Po nalezení badatelský protokol pak správně vyplnily (co to vlastně bylo, k čemu předmět sloužil, z čeho byl vyroben, z jaké doby pochází).

Za 4.třídy Mgr. Alena Říhová a Monika Jonášová

FOTOGALERIE

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Nejnovější album

Naši partneři
MŠ Nerudova
MŠ Duha
ZVAS
PPP Soběslav
Fraus
FlexiBooks
Škola s nadhledem
Pro školy