Psovodi z příbramské věznice navštívili prvňáčky

Dne 11.10.2023 měly děti možnost vidět ukázky výcviku služebních psů. A to od několikatýdenních štěňátek po dospělé psy. Děti s nadšením sledovaly práci psovodů.  Výcvik pejska – ten je cvičen pomocí pozitivní motivace (odměny v podobě pamlsku nebo hračky) a zásahu pejska na podezřelou osobu a následné zadržení pachatele.

Vězeňská služba využívá služební psy zejména jako donucovací prostředek k zajištění bezpečnosti, k bezprostřednímu pronásledování uprchlých vězňů a k zajištění bezpečnosti při provádění eskort.

Práce psovoda je velice náročná, ale zároveň zajímavá, rozmanitá a stane se koníčkem na celý profesní i soukromý život. Služební pes je parťákem ve službě a někdy i členem rodiny.

Děkujeme za návštěvu

Martina Dřevová, Monika Jonášová, Lucie Žáková