Projektový den ŠD - Zeměráj

Projektový den ŠD - Zeměráj

Výlet do zážitkového parku Zeměráj

30. září jsme s druháčky vyrazili do zážitkového parku Zeměráj.   Ve chvíli, kdy jsme prošli branou, ocitli jsme se v době prvního osídlení naší vlasti v době starých Slovanů. Přivítala nás vědma a bylinkářka Lada, která se stala naším průvodcem po dějinách.

Dozvěděli jsme se, jak si lidé vybírali místo, kde založit svou osadu.  Jak obdělávali půdu a uchovávali zásoby. Prohlédli jsme si sýpku, obilné jámy a pec na chléb. Paní Lada nám předvedla zpracování vlny a lnu na nitě a tkaní látky. Děti si vyzkoušely umlít mouku z obilí na kamenném mlýnku. Dále jsme viděli výrobu hliněných nádob a nahlédli jsme i do dobových obydlí.

Svačinu si děti snědly v krčmě středověké vesnice, kde si mohly hrát na pekaře, kováře, obchodníky a loutkáře.

 Po svačině děti hledaly správnou cestu bludištěm z klád a řešily hlavolamy a hádanky.

S parkem jsme se rozloučili stezkou Naboso, kde si děti vyzkoušely svou obratnost na přírodních překážkách a svůj důvtip při plnění úkolů.   M. Dřevová, L. Tučková

FOTOGALERIE

 

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Nejnovější album

Naši partneři
MŠ Nerudova
MŠ Duha
ZVAS
PPP Soběslav
Fraus
FlexiBooks
Škola s nadhledem
Pro školy