Příměstské tábory

Zábavné léto

Logo Ministerstva pro místní rozvojLogo MAS Lužnice

Projekt příměstských táborů realizujeme s podporu MAS Lužnice v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Reg. číslo projektu: CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0011593

ROK 2021:

1. turnus (26. - 30. 7. 2021) „Indiánský prázdninový týden“

Tento týden se celý nesl v indiánském duchu. Každý den jsme se proměňovali v indiány a indiánky…. Vyráběli jsme si indiánské čelenky, obleky, náramky i náhrdelníky, vlastní dřevěné tomahawky a lapače snů. O indiánech jsme si povídali a zkoušeli je i napodobit. Učili jsme se střílet z luku, házet oštěpem i tomahawkem na cíl. Tančili jsme indiánské tanečky, stopovali zvířata a lovili bizony. Fajn odpoledne jsme prožili i  v přírodě, kde naše indiánky sbíraly léčivé bylinky a indiáni rozdělali oheň a vařili v kotlíku bylinkový čaj. V opravdu velkém horku, které přetrvávalo celý týden, jsme se samozřejmě koupali nejen v bazénku, ale i na nedaleké plovárně a jeden den jsme jeli na výlet do Jump arény Tábor.

2. turnus (2. - 6. 8. 2021)

Den prvý byl plný her - dokázal z dvaceti dětí vytvořit jedinou a dobře fungující partu, kdy silnější a starší pomáhali slabším a mladším. Druhý den jsme se v Součkově domě dozvěděli, jak žili lidé na nedalekých Blatech. Na věž kostela svatých Petra a Pavla zvládli vystoupit úplně všichni a užili si krásného výhledu po okolí našeho města. Cesta po schodech dolů se ukázala být těžším oříškem, ale s dopomocí byla hravě zvládnuta.

Ve středu jsme vyrazili vláčkem do Tábora, abychom se přesvědčili, že Žižkovo náměstí je krásné také při pohledu z kostelní věže, výstup i sestup jsme už zkušeně zvládli. Táborské katakomby nebyly strašidelné, jak jsme se obávali, jenom tajemné, a to se nám moc líbilo. Ti odvážnější z nás vstoupili bez větších obav i do podzemí plného strašidel, duchů a kvílení. Při zpáteční cestě ve vlaku propukla malá diskotéka, i pan průvodčí pochválil naše „fajn“ děti.

Špatné čtvrteční počasí nevadilo, v tělocvičně jsme si při různých soutěžích a míčových hrách dali pořádně do těla. Následovalo odpočinkové odpoledne s vyhlášením vítězů a malbou na kameny. Vlastnoručně připravená svačina chutná lépe - chceme věřit, že to naši táborníci praktikují také doma.

Poslední dopoledne bylo věnováno opět sportu. Na oválu za řekou Lužnicí jsme si zajezdili na koloběžkách, kolech i na bruslích. Při závěrečné diskotéce tekla limonáda proudem, nechyběly brambůrky ani popcorn. Tancovalo se, zpívalo, rozdávaly se památeční fotografie, účastnické diplomy, balíčky s překvapením i vlastnoručně vytvořená malá výtvarná dílka.

Byl to týden plný legrace, zábavy i poučení, líbil se dětem i vedoucím, takže stojí za to vše zopakovat.

3. turnus (9. - 13. 8. 2021)

Od 9. do 13. srpna 2021 se konal třetí turnus příměstského tábora. Tento týden nám počasí opravdu přálo. Dopoledne jsme trávili tancováním a sportováním, buď v tělocvičně nebo venku na hřišti, kde jsme si  zahráli i fotbal. Po obědě jsme si chvilku odpočinuli a pak hurá do bazénu, který nás příjemně zchladil. Podnikali jsme výlety po okolí Soběslavi. Byli jsme se podívat u Chlebova na starý kamenný most, na Čejnově jsme si opekli buřtíky a samozřejmě jsme nezapomněli navštívit ani soběslavskou rozhlednu.

O naše plná bříška se celý týden staraly paní kuchařky ze školní jídelny, které nám připravovaly nejen výborné obědy, ale i dopolední a odpolední zdravé svačinky.

Myslíme si, že jsme si tento týden všichni skvěle užili a měli jsme možnost poznat školu i trochu z jiné stránky. Nejen jako místo, kde se během školního roku učíme všechno možné i nemožné, ale poznali jsme, že se zde dají krásně trávit i letní prázdniny a navazovat nová kamarádství.

4. turnus (16. - 20. 8. 2021)

V pondělí 16. 8. 2021 jsem se sešli na poslední týden příměstského tábora „Zábavné léto“.  S dětmi jsme se přivítali, řekli si program, na co se během týdne můžeme těšit a vydali jsme se na vycházku k Novému rybníku, k altánku zvanému Muchomůrka a  odměnou  dětem pak bylo hřiště Na Vyhlídce, kde si  hrály až do oběda.

Děti jsme naučili nové kolektivní hry – mrkanou, piknik, kacafírka. Odpoledne následovaly soutěže v nejrůznějších disciplínách.

V úterý nás čekal výlet do přírodní rezervace Borkovická blata – naučná stezka má délku necelých 6 km. Cestou jsme si s dětmi hodně povídali

Zobrazení: Alba | Podle data

« zpět | hlavní kategorie