Příměstské tábory 2022

Příměstský tábor 15.8. – 19.8.2022 při ZŠ E. Beneše Soběslav

Pro závěrečný 4. turnus LT jsme si připravili velmi pestrý program.

Pondělní dopoledne bylo věnované soutěžím a hrám. Odpoledne pak koupání na Plovárně.

V úterý nás čekal celodenní výlet do Safari u Borovan. Děti zde viděly kozy, koně, daňky, jeleny, lamy, bizony velbloudy, divoká prasata a další….na dětském hřišti pak nalezly spoustu atrakcí….občerstvení bylo v ceně vstupného což nás všechny příjemně překvapilo.

Ve středu jsme se všichni pustili do tvoření z podpalových dřívek –  letadýlka, dřevěný nábytek pro panenky, stojánky na mobil či  palety mamince pod hrnce to vše děti  dokázaly vytvořit.

Odpoledne se pak opět mohly vykoupat na soběslavské Plovárně.

Ve čtvrtek nás čekal druhý výlet – Kukuřičné bludiště v Roseči. V bludišti na děti čekaly otázky zaměřené na přírodu. Po splnění všech úkolů pak děti mohly využít zdejší areál, který nabízí slámový hrad, trampolíny, motokáry a drobné občerstvení.

V pátek za dětmi přijeli psovodi z vězeňské služby z Příbrami.

Popsali dětem jak takový speciální výcvik  pejska probíhá.  Jak vycvičený pes pomáhá jako donucovací, obranný i preventivní  „prostředek“ při dohledu nad veřejným pořádkem. Protože už jen pouhá přítomnost psa na místě odradí potenciálního pachatele od protiprávního jednání

 Na závěr děti viděly i předstírané zadržení pachatele (figuranta v ochranném obleku). Následně si ochranný oblek vážící 25kg mohly i vyzkoušet.

Po poledni jsme shrnuli uplynulý týden, rozdali jsme dětem drobné dárky a pustili se společně do úklidu.

Věříme, že se dětem náplň tohoto týdne líbila a budeme se těšit opět na viděnou

    Monika Jonášová, Ivana Hamajová, Tomáš Jonáš, Rozka Homolková

FOTOGALERIE

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Nejnovější album

Naši partneři
MŠ Nerudova
MŠ Duha
ZVAS
PPP Soběslav
Fraus
FlexiBooks
Škola s nadhledem
Pro školy