EXKURZE DO NÁRODNÍHO MUZEA V PRAZE

EXKURZE DO NÁRODNÍHO MUZEA V PRAZE

8. dubna se žáci 8.A a 6.A vypravili do Národní muzea. Prohlídku Historické budovy Národního muzea zahájili v kupoli Pantheonu, odkud si vychutnali mimořádný výhled na centrum Prahy i Pražský hrad. Pro žáky 8.A byla připravena komentovaná prohlídka expozice Zázraky evoluce. Obdivovali nejznámější exponát Národního muzea, kterým je kostra plejtváka myšoka i zbrusu nové modely zvířat včetně žraloka bílého, plejtváka malého nebo největší model krakatice obrovské na světě. Žáci 6.A se zúčastnili komentované prohlídky expozice Okna do pravěku. Zkoušeli si představit, jak vypadal život na našem území před miliony let, seznámili se s hlavními živočichy a rostlinami. V závěru expozice je uvítal mamut s malým mamuťátkem v životní velikosti, zaujala je originální kostra srstnatého nosorožce. Národní muzeum děti nadchlo. Utřídily si své dosavadní znalosti a doplnily je o mnoho zajímavých informací.                  Mgr. Jana Jináčková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Nejnovější album

Naši partneři
MŠ Nerudova
MŠ Duha
ZVAS
PPP Soběslav
Fraus
FlexiBooks
Škola s nadhledem
Pro školy