Dopisujeme si s kamarády ze ZŠ R. Koblice v Kadani

V minulosti bylo psaní dopisů jedinou a nejlevnější možností pro komunikaci na velké vzdálenosti. Dopisům bohužel už ale dávno odzvonilo kvůli mobilům, smskám, sociálním sítím a mailům. A tak jsme si při výuce slohového útvaru- dopis řekli, že by bylo fajn čas od času dopis od kamaráda ve schránce najít a oživit tak i výuku českého jazyka.

Proto jsme oslovili různé základní školy a čekali na odpovědi. A klaplo to. Dopisování probíhá s dětmi ze ZŠ R. Koblice v Kadani. Kadaň je město v okrese Chomutov v Ústeckém kraji ležící jihozápadně od Chomutova na levém břehu řeky Ohře.

Dopisování s dětmi z jiné školy je nejen vhodná forma k procvičování pravopisu a gramatiky, ale také skvělý způsob, jak v dnešní uspěchané době najít nová přátelství i jinak než jen na sociálních sítích.S paní učitelkou z Kadaně se osobně nikdo z nás nezná, ale její žáky už pomalu poznáváme a brzy z nás budou kamarádi. Na nové dopisy se už moc těšíme a doufáme, že se výměna dopisů vrátí mezi populární prostředky k navazování komunikace.            Za třídu 4.A třídní učitelka